Čisticí špalek

Čistící špalek je určen pro čištění komínů, otevřených krbů, krbových kamen, krbových vložek, kachlových kamen, tepelných výměníků a kouřovodů. Narušuje a snižuje tvorbu kreosotu ve vašem komínu a tím zvyšuje účinnost vašich kamen nebo krbů.

Působení

  • Čistící špalek hoři přibližně 90 minut. Roztopením krbových kamen se nahřeje dehet na stěně kouřovodu a komínu a současně se zvýší tah.
  • Kouř z čisticího špalku obsahuje přídavné chemické látky, které stoupají a usazují se na povlacích kreosotu a zároveň jej narušují.
  • Následkam této reakce se usazeniny uvolní a zredukují, sníží se pravděpodobnost požáru v komíně, takže vaše příští použití kamen nebo krbu bude bezpečnější.
  • I v následujících zatápění po dobu jednoho až dvou týdnů budou přídavné látky z čistícího špalku půnobit na váš kreosot a budou ho dále narušovat. Část kreosotu bude padat zpět do topeniště. kde se dopálí nebo jej vymetete do sběrného koše z vymetacího otvoru.

 

  • Doporučujeme i v dalších dnech používat pro hoření pouze dřevo, které i nadále bude zbytky kreosotu narušovat a likvidovat. Vaše zatápění bude bezpečnější. Čistící špalek doporučujeme používat před a v polovině topné sezony. Čistící špalek neobsahuje žádné látky lidskému zdraví škodlivé ani ovzduší znečišťující.
Množství
Produkt na skladě

Cena: 330,00 Kč

Cena je bez DPH.
Loading Aktualizuji košík...
LoadingAkutalizuji...