Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

 

Tyto podmínky upravují vztah mezi prodávajícím a kupujícím.

 

Objednávky, uzavření kupní smlouvy

Odesláním objednávky uzavírá kupující s prodávajícím kupní smlouvu a zároveň akceptuje cenu objednaného zboží platnou v den objednání. Provozovatel internetového obchodu je plátcem DPH. Objednáním kupující stvrzuje, že se seznámil s obchodními podmínkami a reklamačním řádem, které jsou k dispozici na www.kominictvi-rol.cz a že s nimi souhlasí. Uzavřením kupní smlouvy se prodávající i kupující zavazují řídit těmito obchodními podmínkami. Vaše objednávka bude potvrzena e-mailem nebo telefonicky do 24 hodin po odeslání (platí pouze v pracovních dnech). Kupující může svou objednávku stornovat nejpozději do osmi hodin po učinění objednávky na tel. 313 512 705 nebo  602 316 981. Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v případech, že objednané zboží se již nevyrábí a dále z jiných důvodů (např. pokud je jakýkoliv pochyb o pravosti zadaných údajů) . V těchto případech bude kupující neprodleně ze strany prodávajícího kontaktován a bude s ním dohodnut další postup.

 

Dodací lhůta

Nabídka našeho internetového obchodu zahrnuje více dodavatelů, kteří mají různé dodací lhůty. Z tohoto důvodu není možné určit jednotnou dobu dodání zboží. Snažíme se všechny objednávky vyřídit co nejrychleji k Vaší plné spokojenosti a naší snahou je neprotahovat dodávky objednaného zboží. Zboží skladem standardně odesíláme od 3 do 5 pracovních dnů  po obdržení závazné objednávky. Pokud zboží není na skladě a nebude možné vyřídit objednávku v uvedených termínech, bude kupující o této skutečnosti neprodleně informován a zároveň bude seznámen s přibližnou dodací lhůtou.

 

Platební podmínky

Dobírka: objednané zboží Vám zašleme poštou a při převzetí toto zboží uhradíte v hotovosti.

Platba převodem na účet: po potvrzení objednávky e-mailem Vám sdělíme údaje potřebné pro bankovní převod. Po připsání částky na náš účet Vám zašleme zboží.

Platba v hotovosti: při osobním vyzvednutí zboží na prodejnách viz kontakt (jen po předchozí domluvě).

 

Dopravné

Objednané zboží bude zákazníkovi zasláno prostřednictvím České pošty.  Zásilky jsou pojištěny v hodnotě zboží. Zasíláme službou Balík do ruky České pošty.  Předchozí platba na účet: cena poštovného je stejná jako u dobírky, pouze je nižší o částku za platbu složenkou.

Cena balného a poštovného není kalkulována v objednávce vytvořené internetovým obchodem. Je připsána k celkové ceně dle sazeb České Pošty.

Převzetí zboží : zákazník je povinen před převzetím zboží od dopravce zkontrolovat, zda zásilka není zjevně poškozena dopravou. V případě poškození zásilky je zákazník povinen následně zkontrolovat obsah zásilky a zjistit, zda zboží uvnitř zásilky není dopravou poškozeno. O takovém poškození je kupující povinen neprodleně, nejpozději do 1 pracovního dne, informovat dopravce i prodávajícího telefonicky nebo e-mailem. Na pozdější reklamace, způsobené přepravou, nelze brát zřetel. Za poškození zboží vzniklé jeho dopravou nese odpovědnost přepravce.

 

Reklamace, záruka

Záruka z případných vad na naše zboží může být výhradně uplatněna po dobu záruční doby, která ze zákona trvá 24 měsíců od převzetí zboží (pokud není uvedeno jinak). Podmínkou záruky je, aby kupující při uplatnění záruky předložil zboží spolu s originálními doklady o nákupu i záruční list, byl-li součástí dodávky. Bez těchto dokladů nebude záruka uznána. Zboží musí být dodáno kompletní tak, jak bylo převzato od prodávajícího. Záruka se nevztahuje na poškození či nadměrné opotřebení zboží a dále na vady způsobené užíváním, neodbornou manipulací, nedodržením návodu k používání zboží, porušením obvyklých zásad užívání zboží, zásahem vyšší moci. O druhu vady a postupu při uplatnění vady v záruční době rozhoduje vždy prodávající.

 

Vrácení zboží, odstoupení od kupní smlouvy

Kupující má ze zákona možnost zboží do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Pro odstoupení od smlouvy je třeba toto písemně oznámit prodejci. Takto lze vrátit pouze zboží nepoužité, nepoškozené, v původním obalu spolu s originálními doklady o nákupu. Zboží musí být ve 100% stavu, bez známek užívání a schopné dalšího prodeje. Zboží musí být zasláno na adresu Jaromír Olič, Husovo náměstí 10, 269 01 Rakovník. Zboží nesmí být zasláno na dobírku. Na zboží zaslané na dobírku nebude brán zřetel. Kupujícímu budou vráceny pouze peníze za objednané zboží, nikoli za poštovné, a to do 10ti dnů od převzetí zboží prodávajícím. Peníze budou převedeny na účet kupujícího nebo budou zaslány složenkou České pošty. V případě zaslání složenkou hradí kupující cenu této služby (30 Kč). Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám.

 

Ochrana osobních údajů

Provozovatel internetového obchodu prohlašuje, že veškeré informace a osobní data Vámi poskytnutá využije výhradně k Vaší identifikaci v obchodním styku. V žádném případě Vaše osobní data nebudou poskytnuta třetím stranám vyjma údajů nutných k zpracování a doručení objednávky.