Stavby a opravy komínů

Moderní komín představuje sofistikované zařízení, které musí splňovat celou řadu přísných kvalitativních a bezpečnostních kritérií. Už dávno nejde o jednoduché šachty vyzděné z klasických plných cihel. Nejčastěji používáme komínové systémy a nerezové třísložkové komíny.

Komínové systémy mají vícevrstvou strukturu, která připomíná dílce z velké stavebnice. Nejčastěji sestávají z větších tvárnic s otvory, do nichž se vkládá izolace a vnitřní vložka. Nejčastěji používáme stavebnicový systém Schiedel, Scancore, BLK, ale i mnoho dalších.

Třísložkové komínové systémy se používají v případech kdy je potřeba postavit nový komín. Nejčastěji to je v novostavbách, ale používají se i v případech kdy starý komín nemá dostatečný průměr aby ho bylo možné vyvložkovat komínovou vložkou o potřebném průměru, nebo je potřeba přistavět další komín. Třísložkový komínový systém tvoří potrubí z nerezové oceli obalené tepelnou izolací (minerální nebo keramická vlna) a vnější nosný plášť z nerezové oceli nebo hliníku.

Mezi další naše kominické služby patří: